המרכז לשיקום נפגעי ראש כפר סבא

המרכז לשיקום נפגעי ראש כפר סבא

המרכז השיקומי לנפגעי ראש – כפר סבא

מרכז היום השיקומי לנפגעי ראש של מכון פוירשטיין הפועל בכפר סבא, מהווה בית לאנשים שעברו פגיעות ראש טראומטיות ומתמודדים עם פגיעות ביכולות התפקודיות השונות. אנחנו נשענים על חזונו של פרופסור פוירשטיין – האדם כישות משתנה, המתבסס על האמונה ביכולת ההשתנות של האדם ועל היכולת להתקדם ולהגיע למימוש הפוטנציאל, גם לאחר פגיעה מוחית קשה.  

מרכז ייחודי הנשען על שיטה ייחודית

אנחנו שואפים כי תהליך השיקום במרכז יהווה תחנת מעבר בדרך לחיים נורמטיביים, בכל אחד מתחומי החיים ובהתאם ליכולת של כל משתקם. תהליך השיקום של כל משתקם הוא שונה ומותאם למצבו, לרצונות שלו ולשאיפות שלו לגבי העתיד.שיטת פוירשטיין דוגלת ביצירת שינוי קוגניטיבי המוביל לשינוי תפקודי ואנחנו מאמינים כי חשוב לשלב בין מרכיבי הטיפול השונים. לכן תהליך השיקום משלב בין שיקום היכולות הקוגניטיביות לתחומים התנהגותיים, רגשיים, תפקודיים  וחברתיים של המשתקמים. חלק מרכזי מהעבודה נעשה דרך סדנאות אומנות, נגריה, בישול וגינון, המאפשרות למשתקמים עבודה על מיומנויות שנפגעו ועל תהליכי חשיבה וביצוע  ממשי ובעל תוצרים.

" המרכז השיקומי בכפר סבא פועל במטרה לשקם אנשים הסובלים מפגיעות ראש קשות וטראומטיות כתוצאה מתאונה, אירוע מוחי, גידולים סרטניים, פיגועים ועוד, אשר מתמודדים עם פגיעות מוטוריות, שפתיות, רגשיות וקוגניטיביות ברמות שונות. "

למי זה מיועד?

המשתקמים מגיעים מאזורים שונים במרכז הארץ, לאחר שהם מופנים אלינו דרך לשכות הרווחה המקומיות ובמימונם. המרכז השיקומי פועל בחסות משרד הרווחה ובפיקוחו, דבר שנחשב ייחודי בתחום של פגיעות ראש טראומטיות בישראל.

איך אנחנו עושים את זה?

  • אנחנו משלבים בין פעילויות שונות המאפשרות למשתקמים לעבוד על מיומנויות ספציפיות הקשורות לתכנון, הבנת הנקרא, הבנת הוראות, זיכרון, לקיחת אחריות, עצמאות, תקשורת בין אישית ועוד.
  • באמצעות מגוון של פעילויות פרטניות וקבוצתיות הכוללות קבוצות למידה, העשרה אינסטרומנטלית (כלי לימודי-טיפולי ייחודי לשיטת פוירשטיין), קבוצות עבודה קוגניטיביות ורגשיות.
  • דרך עבודה: סדנאות יישומיות בתחומי: אומנות, נגריה, בישול וגינון.
  • על ידי שילוב של פעילויות העשרה מגוונות כמו יוגה שיקומית, מקהלה, שחמט, תיאטרון בובות, תנועה, כתיבה ועוד.

מה עוד חשוב שתדעו?

  • למשתקמים במרכז מותאם איש צוות, לליווי בכל תהליך השיקום.
  • צוות המרכז הינו צוות מולטידסיפלינרי או צוות רב מקצועי הכולל: נוירופסיכולוגית, פסיכיאטר, מרפאות בעיסוק, עובדות סוציאליות, מטפלים בשיטת פוירשטיין, מורה להוראה מתקנת, מדריכי שיקום, מורים לסדנאות (אומנות, נגריה, בישול) ומורה ליוגה שיקומית.

אתם מוזמנים לפנות למרכז השיקומי בכפר סבא ונעזור לכם לעלות על השביל, בדרך לחיים נורמטיביים ומלאים יותר.

היה שותף!

תרומתכם תאפשר לנו להמשיך לקדם תכניות לקידום מימוש הפוטנציאל

מידע אישי

Billing Details

סה"כ תרומה: €50